Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 26-11-2013
Mynet soru Mynet soru kullanıcısı çevrimdışı
Senior Member

Giriş tarihi: Dec 2012
Standart Kabızlık için hangi testi yaptırmalı?

Selamlar Orhan Bey,

Size bir rahatsızlığımdan bahsetmek istiyorum.Çünkü yönlendirilmeye ihtiyacım var.Umarım beni kırmayıp mailimi cevaplarsınız.Bazı dönemler kabızlık sikayetim yoğunlaşıyor.Kabızlık poblemim bu yıl başından itibaren arada sırada olurken nisan mayıs aylarında 8-10 defa oldu.Sonra bir şekilde yoluna girdi.Ben sebze yemeklerini çok seven sürekli kefir süt yoğurt peynir tüketen biriyim.Ekmek hiç yemem.Ara öğünlerde meyve tüketmeye de dikkat ederim.Ayrıca gün içerisinde 1-2 litre suda içerim.sabah 9 akşam 6 oturarak çalışıyorum eve gidincede tv yada ders çalışıyorum.Bazende arkadaşlarımla çıkıp dışarıda oturuyorum.Hareketsizlikten gibi geldi ama haziran ayına kadar haftada 5 gün fitness yapıyordum.5 gündür yine kabız problemim vardı.5 gün önce sigarayı bıraktım çünkü.Aç karna elmalar yedim, sürekli sebze meyve tükettim, suyu artırdım,yemek sonrası yürüyüş yaptım, yoğurt kefir ........... ara öğünlerime devam ettim, ayrıca yeşilçay , sinameki otu kaynatıp içtim 2-3 gün boyunca hiç bir gelişme yoktu.Karnım artık 3-4 aylık hamile kadınlar gibi olunca eczaneden ............................ diye bir ilaç almıştım onu kullandım. ............................ benim bu probleme karşı tek çarem.en son silahım yani.Daha önceki aylarda da zor durumlarda kullandım.Arkadaşlarım gece gündüz dürüm yemesine hiç su içmemesine , gram hareket etmemesine rağmen çok rahat tuvalete çıkabiliyor ben bu kadar dikkat etmeme rağmen bu sıkıntının sebebi nedir sizce ? Hangi testleri yaptırmalıyım ?

Saygılarımla