Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 11-06-2016
Facebook soru Facebook soru kullanıcısı çevrimdışı
Senior Member

Giriş tarihi: Dec 2012
Standart Anal fissür için hangi ameliyat tekniği uygulanmalı?

Merhaba Hocam, Ben 2 yıl önce yakalandığım hemoroid rahatsızlığımın devam ettiğini düşünürken son 3 ayda artık sancıların artması sebebiyle bugün doktora gittim ve aslında şu 2-3 aylık süreçte anal fissür oluştuğunu öğrendim. Doktor çatlağın çok büyük olduğunu, bu yüzden de ilaç, sıcaksu ve diyet tedavisiyle geçmeyeceğini söyledi. Ameliyat önerdi ancak herhangi bir işten kalma yaşayamayacağımdan ben ilk etapta evde tedaviyi denemek istedim. 1.5-2 ay kadar dikkat edip geçmesi için bekleyeceğim. Ancak sonrasında gerekirse ya da düşündüğüm gibi önümüzdeki aylarda ameliyat olma ihtimalim var. Benim size sormak istediğim, benim evde tedavi uygulayarak birkaç ay kadar ameliyatı ertelemem bir sakınca doğurur mu? Ve asıl sormak istediğim de ameliyatın türü?? Çünkü doktor hamilelik geçirip geçirmediğime göre şekline karar vereceğini söyledi. Dediğim gibi ameliyat istemediğimden detaylı konuşmadık ancak henüz bir gebelik geçirmediğimden ilerde doğurmak istediğimde bu benim için problem olur mu, hangi tür ameliyat uygulanması gerekir bana, henüz hiç doğum yapmamış olduğum için, bunları sizden öğrenmek istedim, içim rahat etmiyor.
Şimdiden çok teşekkür ediyorum cevabınız ve yönlendirmeniz için.