Tek Mesaj görüntüleme
  #2 (permalink)  
Eski 09-05-2010
DrTaviloglu DrTaviloglu kullanıcısı çevrimdışı
Administrator
 
Giriş tarihi: Aug 2009
Mesajlar: 1,256
Standart

Size geçmiş olsun. Yazdıklarınızdan diş sorununuz nedeniyle kullandığınız antibiyotik sonrasında bazen kabız ve bazen de ishal olduğunuzu dışkınızın koyu yeşil renkte çıktığını ifade ediyorsunuz. Bu sorun enfeksiyon nedeniyle olabileceği gibi kullanmış olduğunuz antibiyotik nedeni ile de olabilir. Bazen uzun dönem antibiyotik kullanımı sonrasında kalın bağırsak içinde yararlı olan bakteriler yok olur ve buna cevap olarak ishal gelişir, bu duruma tıp dilinde psödomembranöz enterokolit adı verilir. Aradaki fark basit bir dışkı testi ile anlaşılabilir. Benim size sanal ortamda tanı koyabilmem mümkün değil. Zaten bu web sitesinin amacı hiçbir zaman sanal ortamda hastalara tanı koymak veya tedavi yöntemleri önermek değil, sorunu olan kişileri doğru yönde bilgilendirmektir. Sizin ön planda bir İç Hastalıkları Uzmanı veya Gastroenteroloji Uzmanı'na başvurmanız yararlı olur.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

Bağırsak Cerrahisi Forumları - Prof. Dr. Korhan Taviloğlu - Powered by vBulletin
Prof.Dr. Korhan TAVİLOĞLU - Genel Cerrah
DrTaviloglu.TV - Hastalara Yönelik Video Sitesi
Robotik Cerrahi - Robot Cerrahisi - Prof.Dr. Korhan TAVİLOĞLU
Alıntı ile Cevapla