Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 26-09-2010
FUATAK FUATAK kullanıcısı çevrimdışı
Junior Member

Giriş tarihi: Sep 2010
Standart makattan gelen kanama

Merhabalar Doktor Bey.1 ay önce büyük abdestimden sonra makatımdan kan geldi(1-2 damla kadar).sonraki günlerde kendimi gözlem altına aldım.hemen hemen her defasında büyük abdestimden sonra kan gelmeye devam etti.hemen genel cerraha gittim.benden 4 adet test yaptırmamı istedi:1-gaitada helicobacteri,2-gaitada gizli kan,3-ultrason,4-Çift Kontrastlı Kolon Tetkiki(kolonografi).ŞU AN HALİHAZIRDA TEDAVİ VE MUAYENE ALTINDA DEĞİLİM.BEN SADECE BU TETKİKLERİN SONUÇLARINI PAYLAŞMAK VE FİKİR ALMAK İÇİN YAZIYORUM SİZE.Yukarıdaki 4 adet tetkikin hepsinin de sonuçları negatif çıktı.sadece haustralarda asimetrik değişiklikler tespit edilmiş(spastik kolon).bunun için bana dicetel 50mg.ilaç verdi hekim bey ve bunu kullan geçmezse sinir hastalıkları doktoruna görün dedi.ŞİMDİ: *38 YAŞIMI YENİ BİTİRDİM VE CİNSİYETİM ERKEK.*KARNIMDA AĞRILAR,KRAMPLAR YOK.*MAKATIMDA AĞRI VE KAŞINTI YOK.*ANİ İSHALLERİM YOK.*UZUN SÜRELİ(1 HAFTAYI BULAN) KABIZLIĞIM VE İSHALİM YOK.*KİLO KAYBIM YOK.*İŞTAHIM GAYET YERİNDE VE İYİ.*HALSİZLİĞİM YOK. ***ANCAAAK:MAKATIMDAN BÜYÜK ABDESTİMDEN SONRA KAN GELMEYE DEVAM EDİYOR.ÇOK ACILI YİYECEKLER DE YEMİYORUM.YORUMUNUZ ve ÖNERİLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER. Bir de ultrasonda karaciğer sol lob medialde (segment 2) 9mm. boyutunda basit parankimal kist izlenmiş.bunu anlayamadım,tehlikeli midir?teşekkürler...