Genel Cerrahi Forumları - Prof. Dr. Korhan Taviloğlu

Genel Cerrahi Forumları - Prof. Dr. Korhan Taviloğlu (http://www.genelcerrah.com/)
-   Kabızlık (Konstipasyon) (http://www.genelcerrah.com/kabizlik-konstipasyon/)
-   -   Kabızlıktan ameliyat ile kurtulur muyum? (http://www.genelcerrah.com/kabizlik-konstipasyon/2128-kabizliktan-ameliyat-ile-kurtulur-muyum.html)

nill 08-04-2016 12:38

Kabızlıktan ameliyat ile kurtulur muyum?
 
mrb, 8-10 yıldır kabızlık sorunum var. çok doktora gittim ve hepsi ilaçlar verdiler.genel cerraha gittiğimde çift tetkikli kolon filmi çekildi bağırsaklarımın normalden uzun olduğunu ve bazı bölgelerin genişlemeye başladığını söyledi ilaç kullanmaya devam etmemi söyledi. 3 yıldır ilaçsız tuvalete çıkamıyorum daha doğrusu tuvaletim gelmiyor karnım sürekli şiştiği için ilaç kullanıyorum . tekrar doktora gittiğimde kan testlerim yapıldı bir sorun olmadığını yapabilecekleri bir şey olmadığını söyledi. yememe içmeme dikkat eden biriyim su içmeye çalışıyorum ve her gün düzenli spor yapmama rağmen bir gelişme yok sporu bıraktım artık. ameliyat olursam bu sorunlardan kurtulur muyum.psikiyatriyee gittim ve o da ilaç verdi ondan da bir gelişme olmadı. şimdiden teşekkürler. iyi günler.

DrTaviloglu 08-04-2016 22:45

Size geçmiş olsun. Mesajınızda, kabızlık ve karın şişkinliği gibi yakınmalarınız nedeni ile sürekli ilaç kullanmanıza rağmen yanıt alamadığınızı belirtmiş ve kabızlık ameliyatı ile size çözüm üretilme olasılığını sormuşsunuz. Haftada üç defadan seyrek dışkılama veya zorlu dışkılama durumu, kabızlık olarak adlandırılır. Toplumun % 20’sine yakınının dışkı gevşetici (laksatif) ilaçlar kullandığı bilinmektedir. Uzun süreli hareketsizlik, guatr, şeker hastalığı (diyabet), fıtık, gebelik, huzursuz bağırsak sendromu, makat sarkması, bağırsak yapışıklığı, divertiküler bağırsak hastalığı, volvulus, bağırsak kanseri, makat kanseri, rektum kanseri, rektosel, sigmoidosel, bağırsak tüberkülozu, endometriozis, anismus vb. nedenler kabızlığa neden olabilir. Detaylı araştırmalar ile, diğer nedenler dışlandıktan sonra, kabızlık için hiçbir tedavi yöntemi ile yanıt alınamaz veya bağırsak sinirlerinde ciddi bir ileti sorunu olduğu kararına varılırsa uygun olgularda ‘’kabızlık ameliyatı’’ önerilir. Sanal ortamda size herhangi bir tedavi veya çözüm önerebilmek mümkün değildir. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji veya bağırsak ve makat hastalıkları konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji Merkezi
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi
www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
http://tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
https://plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
https://www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
http://twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
http://www.facebook.com/HemoroidUzmani


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlı. Şuanki Zaman: 03:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Her hakkı saklıdır. Genel Cerrahi Forumları 2009