Tek Mesaj görüntüleme
  #3 (permalink)  
Eski 11-04-2011
admin admin kullanıcısı çevrimdışı
Administrator

Giriş tarihi: Aug 2009

Geçmiş olsun, sorununuzdan dolayı çok bunaldığınız anlaşılıyor. Pelvik apandisit, apandis organının pelvis adı verilen leğen kemiğine doğru büyüyerek iltihap yapmasına verilen addır. İlk olarak, 1906 yılında Kanadalı cerrah Geo Armstrong tarafından British Medical Journal adlı dergide yayınlanmıştır. Sıklıkla karın sol alt bölümünde ağrı olur ve idrar veya dışkı yapma hissi olur. Kronik apandisit diye kabul edilen bir kavram yoktur, apandisit hastalığı (Taviloglu.com :: Apandisit) sadece akut yani aniden gelişir ve kronik olarak yani haftalarca, aylarca veya yıllarca bulunmaz. Cerrah seçimi (Taviloglu.com :: Cerrah Seçimi Nasıl Olmalı) konusunda çok haklısınız, ancak ‘eğitim ve araştırma hastanesine gitmeyin’ tavsiyenize maalesef katılamayacağım. Hekim seçme özgürlüğü günümüzde Sağlık Bakanlığı’na bağlı birçok hastanede bile artık olanaklıdır. Bu tabiiki apandisit gibi acil durumlarda, vakanın tabiatı nedeniyle çok geçerli olmaz. Ben 25 yıllık hekimlik hayatımda uzun yıllar hem devlet üniversitesinde ve hem de özel sektörde çalıştım ve iki yıldan beri de sadece özel sektörde görev yapmaktayım. Özel sektörde veya devlete bağlı bir sağlık kurumunda mükemmel bir hizmet alabileceğiniz gibi, bazı durumlarda hem özel sektörde hem de devlete ait sağlık kurumlarında, arzu ettiğiniz kalitede sağlık hizmeti alamayabilirsiniz. Bu durumda ne özel sektör ve ne de devlet kurumlarının yetersiz olduğu yargısına varmak doğru olmaz. Apandisit ameliyatı olan hastaların patoloji sonucu % 5-15 oranında sizde olduğu gibi normal olarak bulunur. Ancak, ameliyat yerinde 6 ay sonra bile bu kadar yoğun ağrınız olduğuna göre ameliyat sonrası erken dönem bağırsak yapışıklığı (Taviloglu.com :: Bağırsak Yapışıklığı) veya iltihabi bağırsak hastalığı (Taviloglu.com :: İltihabi Bağırsak Hastalığı (Crohn, Ülseratif Kolit vb.)) gibi bir sorununuz olabilir. Bence deneyimli bir Gastroenteroloji Uzmanı’na muayene olmanız yarar sağlar. Acil şifa dileğimle.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı
(0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.robotcerrahisi.com