Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 22-09-2013
volcan volcan kullanıcısı çevrimdışı
Junior Member

Giriş tarihi: Sep 2013
Standart Perianal Abse

Merhaba hocam..Gene size ait olan bir siteden aylar önce Anüste Şişlik adı altında yazı yazmıştım.Kısaca toparlayacak olursam; Anal kanalda saat 12 yönünde beni ilk birkaç ay rahatsız edip sonra hiç ama hiçbir şikayete neden olmayan bir fissür vardı..10 gün süren ve ishalin son günlerinde anüsten sümüksü beyaz bir akıntıyla devam eden rahatsızlık 10 cu günden sonra anüs şişliği ve ıkınma kaslarının kullanımının sanki yüzde ona düşmesi ile devam etti.Amip tedavisi yapıldı ağrılar kayboldu ancak akıntı devam etti.Kolonoskopi yapıldı Anal kanalda saat 3 yönünde 2 adet polip tespit edildi.Pataloji alındı ve non spesifik kronik rektit tanısı kondu.ishal durdu,ıkınma kasları yüzde 70 normale döndü ve bana buna yapılacak hiçbirşeyin olmadığı söylendi.Akıntıda kesildi.Aradan bir ay sonra sağ kalçamın iç kısmında şişlik hissettim.Yumuşak doku ultrasonu ve ardından abse teşhisi kondu.İlaç tedavisi ile o şişlik büyüdü ve kendiliğinden anüse 5 parmak sağ tarafta patladı.Doktorum artık abse dedi arada bir sıkmamı ve antibiyotik tedavime devam etmemi söledi.Tam bir ay oldu ve bir aydır son zamanlarda kanla karışık beyaz akıntı devam etti.En son kontrolümde baya derine gidiyor bizi aşar ünüversite hastanesine gitmen lazım ama bir MRG çektir öle git dedi.Alt batın ve Dinamik ilaçlı MRG çektirdim.MR TANI: Sağ Perianal Bölgede Cilt Altı yağ dokusundan sfinkter kaudaline doğru uzanım gösteren fistül traktı ve perirektal fasiada kalınlaşmaya neden olmuş minimal kolleksiyon oluşturmuş perianal abse foramsyonu ile ilgili bulgular.Perirektal fasia ve rektumun anal kanala yakın bölümünde kalınlaşma.Bu bölgede yumuşak doku planların ödem ve inflemasyonla ilşkili bulgular. Hocam merak ettiğim konu bunlar ne anlama geliyor çünkü şu an ünüversite hastanesine gitmem sölendi yani napacağımı bilmiyorum sizce kötü bir durummu.Bana yardımcı olursanız çok sevinirm.35 yaşındayım ve daha önce böyle bir rahatsızlığım olmadı.