Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 23-04-2016
Mynet soru Mynet soru kullanıcısı çevrimdışı
Senior Member

Giriş tarihi: Dec 2012
Standart Anal fissür sonucu makat daralması

Hocam bundan 10 ay önce doktora gittigimde anal fissür oldugu söylendi. Verilen ilaç fitil benimde sorumsuzlugumun neticesinde iyileşme göstermesine ragmen sürekli olarak tekrarladı.. Şuan daralma hissediyorum dışkıda incelmede mevcut uca kadar gelmesine ragmen bazen parmak müdahalesiyle yapabilmekteyim. Aşırı zorlandıgım zamanlarda kanda gelmekte. Yumuşadıgında bir tek normal şekilde yapabilmekteyim . Ama son günlerde besinlere daha çok sebze meyve eklememden sonra dışkı yumuşatıcı ilaç kullanmadan yapabilmekteyim.Fakat şüpheliyimde çünkü ihsal tarzı dışkılama mevcut şu aralar ve ilginç şekilde düzensiz şekilde kabız ve ishal tekrarlamakta .Doktora 2 hafta önce bu nedenlerle gittigimde aldıgım cevap çatlak var cevabıydı. Şunuda belirtmek isterim bazen makat aşırı derecede kasılırken bazende aşırı derecede gevşemektedir ama genelde kasılır durumda. Hemen anüs içinde başlangıçta ufak bir çıkıntıda var ben çözemedim hocam 22 yaşında olmama ragmen bu sindirim sistemi bozuklugundan dolayı kolon kanserinden korkuyorum kolon kanseri olabilir miyim?