Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 22-01-2017
BerkayU BerkayU kullanıcısı çevrimdışı
Junior Member

Giriş tarihi: Jan 2017
Standart Ameliyat sonrası oluşabilecek sorunlar?

Merhaba hocam,
Yaşım 18,Trafik kazasına bağlı dalak alınması, ameliyatı olmuştum. 2 hafta kadar damar içi antibiyotikler verildi.2 Hafta kadar da evde antibiyotik ler kullandım.

İlk zamanlar şiddetli karın ağrım oluyordu.Şuan olmamaya başladı.Kabızlık ve gaz sorunum vardı.Her gün düzenli olarak tuvalete gidiyorum ve gaz çıkarabiliyorum.
Direk karın grafisi çekildi, bağırsaklarda yapışma ya da tıkanma gibi bir durum söz konusu değil denildi. 2 Ayrı hastane'den aldığım yorum.

Düzenli yürüyüşler yapmaya başladım.Yürüyüş yaptığımdan beri karın ağrısı sorunu nerdeyse hiç yaşamadım.

Size yöneltmek istediğim soru ise;
Hocam, çok fazla ağzımdan ve makat yoluyla gaz çıkışım oluyor.
Su içşem bile gaz çıkartıyorum özellikle ağzımdan.Geceleri ise bağırsak ve mide gurultuları oluyor.Bağırsamdan geçen gazları hissedebiliyorum.Probiyotik&Prebiyotik takviyesi ve ek olarak Multivitamin kullanıyorum.
Dipnot: Psikiyatrist, travma sonrası Post-travmatik stres bozukluğuna bağlı olarak anksiyete bozukluğu tanısı koydu bunun içinde anti-deprasan verdi.
Hocam ameliyat sonrası ya da kullanılan ilaçlar neticesinde oluşabilecek durumlar arasında böyle durumlar varmıdır?

Sizi yorduysam affedin lakin bu soruları cevaplarsanız sayenizde içim rahat edicektir.