Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 18-06-2021
tesian tesian kullanıcısı çevrimdışı
Banned

Giriş tarihi: Jun 2021
Standart Makatıma Kalem Soktuktan Sonra Ameliyat Gerekir mi?

Merhaba yaklaşık 24 gün önce makatıma bu ........................................ resimde görebileceğiniz fosforlu kalemi soktum. Başlarda geçer diye düşündüm ama geçmedi. Yaklaşık 2 gün önce genel cerrahi doktoruna gittim, benden kan ve röntgen istedi. İkisinide yaptıktan sonra ikiside temiz çıktı ve makatıma baktığında anal fissürün var diyip ........................................ ve ........................................ adlı iki ilacı yazdı. O ilaçları yaklaşık 2 gündür kullanıyorum makatım şuanda galiba bir tık daha iyi ama hala orası iyileşmedi. Özellikle makatımın etrafında garip bir kas gevşemesi ve sıkılması gibi bişey var. Bu beni aşırı rahatsız etmiyor ağrıtmıyor veya acıtmıyor ama ömrümün sonuna kadar bu şekilde gidemem(kasımın durumumu en doğru nasıl anlatabilirim bilmiyorum). Sizce makatımın ordaki kasların garipliği zamanla geçebilecek bişey midir yoksa ameliyat gerekme ihtimali yüksek mi? 24 gün oldu ve şuana kadar kan gelmedi, dışkılama veya idrarımı yaparken acıma olmadı, ellerimi iyice yıkayıp yavaşca makatımada dokundum ama ordada acıma olmadı). Anal fissür olabilir ama kas sorununun iyileşmeme ihtimali daha çok korkutuyor. Ayrıca kalemin tamamını değil yarısını yani 5cm kadar soktum ve çıkartmak içinde ordaki kaslardan biraz yardım aldım(sıkışmadı ama elimle çekmedim ordaki kaslarla ıkınır gibi yaparak ittim)