Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 24-09-2021
Mynet soru Mynet soru kullanıcısı çevrimdışı
Senior Member

Giriş tarihi: Dec 2012
Standart Lazer ile hemoroid derdinden tamamen kurtulmak mümkün müdür?

Hocam Merhaba, çok uzun yıllardır hemoroid sorunu yaşamaktayım. Uzunca bir süre ameliyatta kaçarak ve gündelik olarak; dışarıya çıkan hemoroid memelerini içeriye itmek suretiyle günü kurtardım. Dönem dönem kanamalarım da oldu. Son olarak fazlaca kanamamın olduğu bir dönemde, ailemin de baskısıyla, bundan yaklaşık 6 ay önce longo yöntemi ile ameliyat oldum. Ameliyatımı Prod. Dr……………….............……….. gerçekleştirdi. Normalde 4 seviyede analiz edilen hemoroid için, hocam makatı açtıktan sonra 4,5 ve hatta 5. seviye şeklinde teşhis koydu. Ameliyat sonrası bir süre çok hafif (sivilce gibi) çıkmalar olsa da, ilerleyen süreçte bu çıkışlar büyüdü ve bir parmak boğumundan biraz daha az seviyeye ulaştı. Yine her tuvalet sonrasında sıcak bir duş alarak ve içeriye itmek suretiyle hayatıma devam ediyorum lakin bu sorundan artık -eğer mümkünse- tamamen kurtulmak istiyorum. Sorum şu olacak; böyle bir durumda, sitenizde bahsettiğiniz üzere kısa süren ve hızlı bir biçimde, lazer ile kurtulmak mümkün müdür? Yoksa daha ağır işlemler mi yapmamız gerekmektedir? Şimdiden teşekkür ederim.