Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 30-07-2010
erzkok@hotmail.com erzkok@hotmail.com kullanıcısı çevrimdışı
Junior Member

Giriş tarihi: Jul 2010
Standart Apandisit miyim

hocam iyi günler ben 14 aralık 2009 tarihinde siddetli karın ağrısı teşhisi ile hastaneye yatırıldım. ultrasona girdim ve sağ alt kadranda 8 mm çapında ödemli bölüm var (akut apandisit?) yazıyordu. sonra müşahede altında tutuldum ve beni taburcu ettiler.sonrasında sürekli sancılarım oldu özellikle et yediğimde isal oldum üşüttüğümde karın ağrılarım oldu. iki ay sonra tekrar ultrasona girdim ve yine alt kadranda 4/11mm çapında ödemli yer var yazıyordu. yine gönderdiler. şu anda yaz olduğu için ağrım sancım yok ama yine doktora gittim bilgisayarlı tomografiye girdim sonuç alt kadranda 11mm çapında ödem var yine (akut apandisit?) ayak topuğumda uyuşma var belimde ağrılar var sabahları ağandisit bölgemde şişkinlik oluyor gaz falan oluyor. bağırsaklarımın diğer kısmı ile ilgili problemim yok sadece o bölgede sıkıntı var. doktorum ameliyat etmiyor şimdi de kolon grafisi istedi ben girmek istemiyorum. çünkü ben öle ciddi hasta değilim bu olaya kadar hiç sancım olmadı. ne yapmamı önerirsiniz sizce apandisit miyim ben